Хто такий дизайнер одягу?

Дизайнер одягу – це та людинка, яка виходить вклонитися після успішного шоу, з посмішками позує перед фото-камерами, впевнено дає інтерв’ю про джерела натхнення, роздає розпорядження на бекстейджі, тримаючи келих шампанського в руках? Таке можна побачити в кіно, або на гламурних промо-роликах відомого бренду, де дизайнеру потрібно презентувати себе як натхненного творця. Такі стильні відео знімають  для того, щоб заохотити людей записатися на курси дизайну одягу, адже мрія повинна виглядати легко, привабливо (маняще – саме влучне слово тут).

Розкажу вам свою правду. У житті я багато працювала з відомими дизайнерами, які мали сильні бренди. І часто стикалася по роботі з юними, ще зовсім молодими талантами. Окрім креативу від них потребується багато організаційних, командно-об’єднуючих навиків, відповідальності, дисциплінованості, розуму як у стратега й тактика. Добре, якщо дизайнера, як безнадійно-творчу особистість (в доброму розумінні), не здатну розрахувати бюджет колекції, витрати на маркетинг, підтримує бізнес – директор чи просто адміністратор, який веде всю бухгалтерію, переписку з клієнтами, постачальниками, та  конструкторсько-швейною командою.

дизайнер одягу навчанняЯкі є етапи створення колекції і яка частина роботи – дизайнера?

  • Творча складова – знайти джерело натхнення, зловити ідею, намалювати перші замальовки, допрацювати деталі й перетворити всі незрозумілі розчерки на папері – у повноцінну, сформовану в ескізах колекцію. На це інколи йде від кількох місяців – до пів року, адже ідея може бути незвична, тому вміло її трансформувати в деталі наряду та поєднати між собою – це не просто. Проте з цим дизайнер цілком може справитися самостійно
  • Далі слідує підбір матеріалів. Знайти відповідні тканини, ґудзики, застібки-блискавки, декоративні нашивки, стрічки – це буває вкрай важко. Адже тканина з ідеальною точністю повинна володіти такими властивостями, як на ескізі – або жорстко тримати форму, або м’яко огортати тіло, драпіруватися навколо нього у м’які складки, триматися легкою напівпрозорою хмаринкою, однак конкретної форми (як фатін – невагомість й жорсткість). Якщо згадати, що кольори, принти та структура поверхні тканин теж повинні бути такі, як у голові творця, тоді ситуація може перетворитися на анріал.

Саме тому відомі бренди замовляють для своїх колекцій ексклюзивні тканини, розроблені за їх побажанням. Тоді все ідеально відображається, ескіз буквально оживає. Одначе таке коштує грошей, не усі собі це можуть дозволити. Тоді дизайнер змушений поринути у пошуки серед різних фабрик, магазинів, окремих постачальників. Застібки купуються в одних людей, тканини – у інших, декор – в третіх. Від цього перебирання можна втомитися. Добре, якщо є команда, яка допоможе й пришвидшить процес в часі. Дівчата, згадайте себе – скільки часу ви витрачаєте, щоб знайти круту тканинку «не за всі гроші», потім фурнітуру, згодом ще поміняти нитки, бо дали не в колір, а замість 5 гудзиків і металевої пряжки – поклали 4 гудзики й пластмасову пряжечку 🙁

  • Необхідно також підібрати аксесуари – пряжки, ремені, хустинки, рукавички, капелюшки. Подумати про взуття, сумки. Для цього потрібен і бюджет і час
  • Вибрати моделей для демонстрації колекції. Візажист і перукар, якщо ви з ними працюєте вперше, навряд одразу зловить вашу думку, тому інколи потрібно кілька разів робити пробні зустрічі або переробляти весь образ за 2 години до показу.
  • А ще домовитися з організаторами тижнів моди, написати запрошення гостям, прес-реліз журналістам, підготувати лукбук та маркетинг-стратегію образів…

курси дизайнераЗнайдіть наставника та довіртеся спеціалістам

Розписувати можна багато. Тому що колекція, навіть якщо вона складається з п’яти одиниць, це величезний об’єм роботи. Далеко не всі курси дизайнера одягу розкажуть вам про складові цієї професії. Потрібно відчути це, прожити на власному досвіді, осмислити і тоді ділитися знаннями.

Я сама з дитинства захоплена модою, побувала на десятках показів у команді організаторів, особисто готувала своїх студентів коледжу  та учениць на курсах дизайну – до перших  конкурсів, підтримувала і направляла їх талант у русло реальної роботи. Саме тому мрії спочатку набували вигляду ескізів, згодом продуманих технічних рисунків, розкроєних й відшитих макетів, уточнених готових виробів – і нарешті – показаних успішних колекцій 🙂

Для мене це захоплюючий легкий шлях, який цікаво підкорювати, бачити результати старань дизайнера та переданих власних знань. Ці чарівні слова дизайнер одягу + навчання практично поєднуються у моїй Студії.

Якщо ви мрієте про те, щоб гордо називатися ДИЗАЙНЕР ОДЯГУ – я вам у цьому допоможу і всьому навчу 🙂

Залишити коментар

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!