Переходячи безпосередньо до пошиття одягу, Вам знадобляться наступні поради від технолога з виробництва.

1 Зробіть манекен. Вам знадобиться манекен для примірки та підгонки своїх творінь. Ваш манекен повинен відповідати фігурі людини. Якщо у вас немає манекена, ви можете зробити свій, використовуючи при цьому бажаний розмір.

Одягніть сорочку, яку ви вже не носите, і дуже акуратно обмотайте її скотчем в декілька шарів. Завдяки цьому ваш майбутній манекен буде тримати форму, відповідну пропорціям вашого тіла.

Розріжте готовий «кокон» збоку, починаючи від стегна, рухайтеся вгору до пахви і опускайтеся уздовж рукава.

З’єднайте скотчем лінію розрізу. Використовуючи папір, закрийте горловину і рукава і зафіксуйте її скотчем. Подумайте, чи знадобляться вам рукава для вашої моделі. Якщо ні, ви можете просто відрізати їх.

2 Намалюйте викрійку на пергаментному папері. Робіть це олівцем, щоб ви могли за необхідності виправити помилку. Також підпишіть кожну частину, щоб уникнути плутанини пізніше. Пам’ятаєте приказку: «Сім разів відміряй, один раз відріж»? Ви можете витратити багато часу пізніше, допустивши лише одну помилку. Коли ви закінчите, треба вирізати вашу паперову викрійку.

В ідеалі ви повинні вміти робити викрійку, але для цього вам не обов’язково бути професіоналом. Ви повинні вміти уявляти собі, як буде виглядати зібраний виріб в кінцевому підсумку, а також володіти основними навичками для цього.

3 Обведіть отриману паперову викрійку на марлі. Покладіть викрійку з пергаментного паперу на марлю і обведіть її за контуром. Треба вирізати готову викрійку і з’єднати різні елементи між собою.

4 Зшийте частини між собою. Використовуючи швейну машинку, зшийте різні частини вашого виробу між собою. Видаліть шпильки і приміряйте даний предмет одягу на манекені або на собі, якщо виріб відповідає вашому розміру.

5 Оцініть результат. Подивіться, як виглядає виріб з боку. Зверніть увагу на його форму. Що слід змінити? Робіть нотатки, начерки, здійснюйте необхідні зміни в макет з марлі, щоб в результаті отримати бажаний результат.

6 Далі Ви маєте визначитися з наступним кроком. В якій мірі макет відповідає вашим очікуванням? Чи готові ви продовжувати розпочатий проект? Підіть на курси крою та шиття Рівне та отримайте необхідні навички. Чи необхідно вам зробити щось ще, перш ніж переходити до пошиття з тканини? Залежно від того, яким вийшов ваш макет, ви можете повернутися до первинних кроків, коли ви тільки створювали креслення, або ж приступити до розкрою тканини.

7 Перейдіть до пошиття. Зараз саме час втілити свою ідею в життя. Вам потрібно повторити все те, що ви робили з марлевим макетом. Будьте готові до помилок. Купуйте більше тканини, ніж необхідно. Не поспішайте, виділіть достатньо часу. Крім того, перевірте кілька разів, перш ніж братися за ножиці. Також будьте готові до того, що не завжди буде йти все за планом. Тому вам доведеться дещо змінювати по ходу роботи. Не турбуйтеся, іноді помилка може стати неймовірно цікавою ідеєю.