Основний плюс індивідуального пошиття одягу полягає в тому, що вона шиється за вашими мірками і сідає точно по фігурі. Але, для того щоб домогтися потрібного ефекту, необхідно знати деякі основи з пошиття одягу, якщо ви вирішили не звертатися в ательє з пошиття костюмів, а виконати роботу самостійно.

Для початку, необхідно розрахувати кількість тканини, необхідної для виготовлення речі.

Під час розрахунку тканини слід враховувати такі фактори як зростання, вага людини, фасон виробу. Для грубого розрахунку досить дотримуватися елементарних правил: на спідницю прямого силуету для жінки стандартних розмірів достатньо однієї довжини; для вузьких виробів з рукавом до довжини виробу додається довжина рукава і тканину на припуски; для штанів тканину купують з розрахунком довжини від талії і запас близько 25 сантиметрів, якщо виконується пошиття чоловічих костюмів.

Наступним моментом при пошитті одягу є обробка краю шва. Це необхідно для додання речі завершеного вигляду. При пошитті костюмів і інших виробів з щільної тканини, краї слід обробляти за допомогою косою бейки, або окантовочної стрічки. Стрічку примітають до лицьової сторони виробу, підвертають на іншу сторону і строчать. Для обробки швів з боків і в плечах, використовується стачний шов. Обрізний край, як правило, обробляється вручну — він підгинається всередину на 0,5 сантиметра і прошивається по самому краю тонкою і міцною ниткою. На сучасних машинках обробка краю обріза може здійснюватися за допомогою спеціальної функції «крайовий рядок». В такому випадку, машинка автоматично підгинає край і прокладає рядок.

Для того, щоб готова річ виглядала охайно, необхідно правильно обробити низ виробу. Перш ніж приступити до роботи, краще записатись на курси крою та шиття Рівне і оцінити якість тканини. Саме від якості тканини буде залежити технологія обробки. Якщо тканина тонка, струмлива, то її досить повернути і прихопити потайним швом. Вироби з щільних тканин можна й не підвертати, а обробляти окантувальним швом. Якщо матеріал сильно кришиться, або витягується, тоді низ слід підігнути в два рази і акуратно прокласти строчку самим краєм загину.

Під час робити з верхнім одягом варто освоїти техніку обробки нагрудного витачування. Тільки за допомогою витачувань можливо ідеально посадити річ по фігурі, а за необхідності і приховати деякі недоліки. Кількість і розташування витачувань залежить від фасону виробу. Для того, щоб витачка перебувала саме там, де повинна її обов’язково потрібно змітати і тільки потім строчити. Виточки починають строчити з широкого краю, поступово зводячи це нанівець. Освоївши основні технології пошиття одягу, ви можете сміливо приступати безпосередньо до шиття. Але, не забувайте, що під час пошиття  конкретних речей вам може знадобитися вивчення якихось специфічних прийомів і секретів.