Як створити ескріз одягу для модельєра? Давайте розглянемо питання створення дизайну та ескізу для шиття.

Намалюйте силует людини. Моделюючи одяг, важливо думати про те, як той чи інший предмет одягу буде виглядати на людині. Саме тому більшість дизайнерів створюють свій ескіз, використовуючи силует людини. Це досить непростий і трудомісткий процес, тому щоб не малювати силует з нуля кожен раз, коли ви створюєте нову модель, багато дизайнерів використовують шаблон силуету людини. Це спрощує роботу, оскільки вам не потрібно буде кожен раз малювати силует, ви можете використовувати вже готовий. Почніть малювати силует людини простим олівцем.

Намалюйте силует і не хвилюйтеся, що у вас вийде некрасивий малюнок. Ваша мета полягає не в тому, щоб анатомічно правильно зобразити силует людини. Багато дизайнерів малюють силуети людини в якомусь своєму особистому стилі. Ваша модель буде виглядати ще більш унікальною, якщо ви покажіть її на силуеті, який намалювали самі. Не турбуйтеся про дрібні деталі; намалюйте двомірний силует.

Якщо вам складно намалювати силует людини з нуля, використовуйте готовий шаблон. Ви можете знайти такі шаблони в книгах або журналах, пов’язаних з шиттям або ж використовувати готові шаблони з Інтернету. Ви можете завантажити сотні безкоштовних шаблонів, які будуть відповідати вашим вимогам.

Багато дизайнерів використовують наступний метод для створення пропорційного силуету. В якості одиниці вимірювання береться голова, на підставі якої вимірюються інші частини тіла. В середньому, зріст дорослої людини дорівнює дев’яти «головам», від ніг до верхньої точки шиї. Проте існують курси крою та шиття Рівне де навчають подібним навичкам шиття та моделювання одягу.

Намалюйте пряму вертикальну лінію, і розділіть її на 10 рівних частин. Це лінія допоможе вам створити силует.

Перша частина починається відразу під підборіддям, і вимірює тіло від верхньої частини шиї до середини грудної клітки; друга частина — від нижньої частини грудної клітки до талії; третя частина — від талії до нижньої точки таза; четверта частина починається від нижньої точки таза до середини стегна, п’ята частина — від середини стегна до коліна, шоста частина починається від коліна до верхньої частини гомілки, сьома частина — від верхньої частини гомілки до середини гомілки, восьма частина — від середини гомілки до щиколотки, і дев’ята частина закінчується там, де ступня торкається землі.

2 Наведіть лінії темною ручкою. Ваш малюнок повинен бути чітко видно, коли ви покладете зверху нього інший аркуш паперу. Для цього наведіть отримані лінії ручкою з темною пастою.

3 Перенесіть лінії силуету на інший аркуш паперу. Для цього вам знову знадобиться олівець. Тому відкладіть ручку і візьміть в руку простий олівець. Покладіть аркуш білого паперу на лист з лініями силуету. Якщо ви добре навели лінії темною пастою і взяли не дуже щільний лист, ви зможете легко перенести лінії на новий аркуш паперу.

Якщо у вас є лайтбокс, ви можете використовувати його. Просто помістіть ваш ескіз на лайтбокс, далі покладіть чистий аркуш паперу зверху нього і переведіть зображення.

Якщо у вас немає лайтбоксу, і ваш малюнок не дуже добре просвічується через аркуш паперу, спробуйте розмістити два аркуші паперу, скріпивши їх між собою, на віконне скло в сонячний день. Результат буде таким же, як якщо б ви використовували лайтбокс.

4 Почніть робити ескіз бажаної моделі. Використовуйте олівець для цієї мети. Якщо ви допустите помилку, ви зможете без проблем виправити її. Для початку намалюйте контур вашої моделі, поступово додайте деталі. Коли ви закінчите і будете задоволені результатом, обведіть отримане зображення ручкою.

5 Розфарбуйте свій ескіз. Ви можете використовувати різні інструменти для цієї мети. Використовуйте маркери, фломастери і кольорові олівці. Почніть прикрашати світлі елементи, додаючи тіні у напрямку тканини. Поступово переходьте до більш темним кольорам і узорам, також, не забуваючи відтіняти елемент, який Ви розмальовуєте.

6 Використовуйте готовий малюнок. У вас вже є свій ескіз силуету людини. Тому ви зможете швидше перейти безпосередньо до моделювання. Просто переведіть готовий силует на новий лист і за справу.